آشنایی با کاربرد های ارلن مایر

HomeBlogدسته‌بندی نشدهآشنایی با کاربرد های ارلن مایر

آشنایی با کاربرد های ارلن مایر

فهرست مطالب

ارلن مایر نام یکی از شناخته شده ترین ظروف و بالن های آزمایشگاهی است که شکلی مخروطی دارد و کاربرد وسیعی در آزمایشگاه ها دارد. ویژگی بارز آن در مخروطی بودن و باریک بودن دهانه آن است. دهانه لب دار ارلن مایر، خروج مواد را راحت تر کرده است. باریک بودن قسمت دهانه آن به شما اجازه می دهد تا برای نگهداری هوا، از یک درپوش استفاده کنید. ارلن مایر شامل ویژگی هایی است که آن را برای کار در آزمایشگاه بسیار مناسب کرده است. با ما همراه باشید تا با کاربرد های ارلن مایر آشنا شویم.

 

مهم‌ترین کاربرد ارلن مایر

ارلن مایر، اغلب برای هم زدن یا گرم کردن محلول ها استفاده شده و به طور هدفمند طراحی شده است تا برای چنین کار هایی مفید و به راحتی قابل استفاده باشد.

سایر موارد استفاده ارلن مایر عبارت اند از:

  • اندازه گیری دوز آنالیز شیمیایی مواد
  • مخلوط کردن یک ماده با مواد دیگر
  • به عنوان محل کشت در میکروب های با محیط کشت مایع
  • برای مخلوط کردن و همگن کردن مواد محلول در برابر مواد دیگر
  • فرایند تیتراسیون

 

عملکرد ارلن مایر به چه صورت است؟

بالن ارلن مایر مزایای زیادی دارد. شما می توانید با استفاده از ارلن مایر با درپوش چوب پنبه ای یا لاستیکی، تبخیر مایعات ذخیره شده یا آلودگی های باکتریایی، شیمیایی و قارچی موجود در هوا را کاهش یا حذف کنید. به همین علت بسیاری از شیمیدانان و زیست شناسان برای ذخیره مواد شیمیایی یا تهیه کشت های جلبکی یا میکروبی از ارلن مایر استفاده می‌کنند.

این مزیت چیزی فراتر از یک استفاده خانگی یا آزمایشگاهی است!

بالن ارلن مایر در اندازه های مختلفی (از 50 میلی لیتر تا حجم های بیشتر) وجود دارد و این نشان دهنده قدرت انعطاف پذیری بالا آن است. برای ذخیره سازی طولانی مدت، همه مواد می توانند در اتوکلاو ریخته شوند.

 

ارلن مایر با درپوش چوب پنبه ای و لاستیکی

از چه جنس دری برای بالن ارلن مایر استفاده کنیم؟ چوب پنبه ای یا لاستیکی ؟

این سوال بسیاری از کاربران است. درپوش لاستیکی مهر و موم بهتری دارد و برای کاربرد ارلن در آزمایشگاه، توصیه می‌شود. انتخاب هر کدام از آنها بسته به سلیقه شخصی شما و نوع کاربردی که از ارلن انتظار دارید، دارد.

شما می‌توانید از سلفون برای جلوگیری از آلودگی های موثر استفاده کنید، اما ممکن است راحت نباشد. اگر می‌خواهید ظرف را در اتوکلاو استریل کنید، بهتر است از فویل آلومینیوم استفاده نمائید.

کاربردهای متنوع ارلن مایر توانسته است آنها را به یکی از ظروف پرکاربرد در آزمایشگاه های تحقیقاتی و صنعتی تبدیل کند.

 

شرکت تشخیص طبی ملک، انواع ارلن مایر در اندازه های مختلف و برای کاربرد های متفاوت را ارائه می‌دهد. شما می‌توانید با محصولات ما را مشاهده کرده و برای خرید ارلن مایر اقدام نمایید.

آشنایی با کاربرد های ارلن مایر