کاغذ صافی

کاغذ صافی بدون خاکستر(کاغذ صافی اشلس) چیست؟

کاغذ صافی بدون خاکستر (اشلس) چیست و چه کاربردی دارد؟

در صنایعی که با کروماتوگرافی (chromatography) سر و کار دارند،خلوص فراورده ها اهمیت زیادی دارد.کاغذ صافی ها و دیگر ابزار های فیلتراسیون برای دستیابی به خلوص بیشتر بکار میروند.در این میان در شرایطی که بخواهیم نتایج بهتری در زمان کمتر بگیریم،کاغذ صافی بدون خاکستر گزینه ای ایده آل برای انجام فیلتراسیون است.

کاغذ صافی بدون خاکستر یا اشلس (ashless)، یک کاغذ صافی آغشته به اسید است که پس از سوختن مقدار بسیار کمی خاکستر از خود بر جای میگذارد (حدود % ۰۱ / ۰) و حدود ۹۵ درصد آن سلولز است. کاغذ صافی بدون خاکستر را می‌توان همراه با دیگر ابزار های فیلتراسیون مانندکاغذ صافی معمولی بکار برد و یکی از مزیت های آن، این است که سطح و نوع فیلتراسیون و همچنین حلّال های مورد استفاده،محدودیتی برای استفاده ازآن ایجاد نمی‌کند. کاغذ صافی بدون خاکستر،یک کاغذ صافی کمّی است که در شرایطی که فیلتراسیون تحلیلی (analytical filtering) مورد نیاز است،مورد استفاده قرار می‌گیرد.

کاربرد های کاغذ صافی بدون خاکستر (اشلس) در صنایع کروماتوگرافی

 

کاغذ صافی بدون خاکستر چگونه ساخته می‌شود؟

خمیر کاغذ صافی بدون خاکستر، با استفاده از کرک های پنبه کتان، آب خالص و آب دیونیزه (deionized water) آماده شده و به منظور حذف هرگونه ناخالصی آلی و غیرآلی و حذف یون های فلزی، با استفاده از اسید رقیق تر میشود.کاغذ صافی اشلس، در یک محیط کاملا کنترل شده تولید میشود که سبب یکنواختی و خلوص بالای فیلتر می‌گردد.

 

کاربرد های کاغذ صافی بدون خاکستر

در شرایطی که بخواهیم سرعت فیلتراسیون را افزایش داده یا به درصد خلوص بالا برسیم یا زمانیکه از سیستم های فیلتراسیون (filtration systems) خیلی دقیق استفاده میکنیم،کاغذ صافی اشلس، یک انتخاب ایده آل است. این نوع از کاغذ های صافی، همچنین در فرایند آماده سازی حلّال های آزمایشگاهی و شناسایی یون های فلزی کاربرد دارند.در واقع هر صنعتی که به تصفیه ی سریع و دقیق حلّال ها نیاز دارد،میتواند مصرف کننده ی کاغذ صافی بدون خاکستر باشد از جمله صنایع غذایی و نظارت بر محیط زیست.

کاربرد های کاغذ صافی اشلس در آزمایشگاه

 

مزایای استفاده از کاغذ صافی اشلس

میتوان گفت تقریبا هر صنعتی که به نوعی فرایند جداسازی و فیلتراسیون بستگی دارد از کاغذ صافی بدون خاکستر بهره می‌برد. این نوع کاغذ صافی،سرعت و دقت فرایند فیلتراسیون را افزایش داده و انجام انواع عملیات تصفیه را روی حلّال ها ممکن میسازد.بکار گیری کاغذ صافی بدون خاکستر،منجر به انعقاد رسوبات و سوسپانسیون ها با دقت بالا میشود.به طور کلّی ،بر خلاف روش های سنّتی،این نوع فیلتر ها،راه حلّی کارآمد تر برای جداسازی فراهم کرده اند.

 

شرکت تشخیص طبی ملک، واردکننده و ارائه دهنده انواع محصولات فیلتراسیون آزمایشگاهی شامل کاغذ صافی ( کاغذ صافی کیفی و کمّی ) ، فیلتر سرنگی، کاغذ صافی برگه ای ، ممبران فیلتر و … می‌باشد. برای مشاهده محصولات ما، پیشنهاد میکنیم از فروشگاه تجهیزات آزمایشگاهی ما بازدید کرده و محصولات ما را مورد بررسی قرار دهید.

 

 

 

 

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.